
| Parameter | Value |
|---|---|
| Interface Type(Data Interface) | 3-Wire, Microwire, SPI |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 16 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Settling Time | 20 µs |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of D/A Converters | 8 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Analog Supply Voltage | ±4.5 V to 15.75 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5 V |
| Reference Type | External, Internal |
Stock: 181
Distributors
pcbx
Unit Price$46.24488
Ext.Price$46.24488
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $46.24488 | $46.24488 |
| 10 | $38.40011 | $384.00110 |
| 25 | $36.81274 | $920.31850 |
| 50 | $35.29099 | $1764.54950 |
| 100 | $33.83178 | $3383.17800 |
